Teritorijas izkārtojums

Centrālā ēka

Būvēta 19. un 20. gs. mijā kā virsnieku dzīvojamā ēka. Ēkas stāva platība ir 535 kvadrātmetri. Pašlaik ēkas fasāde tiek izmantota kā ārtelpas ekspozīciju objekts, bet nākotnē tajā plānots izveidot laikmetīgās mākslas centru.

Palīgēka

Būvēta 19. un 20. gs. mijā kā divas atsevišķas ēkas, kas laika gaitā apvienotas. Ēkas pamatfunkcija - kalpot par centrālās ēkas palīgēku, kurā tika novietoti saimniecībā nepieciešamās lietas un zirga pajūgus. Ēkas platība ir 458.3 kvadrātmetri. Nākotnē ēkā paredzēts izveidot restorānu un bāru.  

Terase

Masīvkoku brusu konstrukcija, kas paredzēta patīkamai kopā sanākšanai. Kopējā platība 260 kvadrātmetri. Pie terases ir izviedots panduss, lai atvieglotu piekļūšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Skatuves zona "Karostas scēna"

Skatuves zona veidota kā viens no kultūrvietas "Atmodas Dārzs" centrālajiem elementiem, organiski to iekļaujot centrālās ēkas "U" veida konstrukcijā. Skatuve veidota saskaņā ar aprites ekonomikas principiem, konstrukcijā atkārtoti izmantojot centrālās ēkas koka elementus. Skatuve ir iekārtojama atbilstoši katra pasākuma scenogrāfijai un mērķim.

Mozaīkas siena

Mākslinieces Agneses Zariņas veidotais 25 kvadrātmetru mākslas darbs ir viens no lielākajiem mozaīkas tehnikā veidotajiem vides objektiem Latvijā, un tas simboliski atklāj dārza noslēpumu mēnesgaismā.

Grafitī siena

Mozaīkas sienas otrā pusē aplūkojams ielu mākslinieka Elementton darbs grafitī tehnikā. Šis darbs ir viens no teritorijā apskatāmajiem mākslinieka radītajiem darbiem.

Iekšpagalms

Kultūrvietas "Atmodas Dārzs" publiskā zona veidota kā atvērta teritorija dažādu pasākumu, festivālu un citu kultūrnorišu rīkošanai, kā arī vietas apmeklētāju atpūtai patīkamai vidē.