Adventes pasākumi "Ziemosta"

2022. gada novembrī “Atmodas Dārzs” teritorijā pirmo reizi tika izvietota Karostas galvenā Ziemassvētku egle. Šī nozīmīgā notikuma ietvaros “Atmodas Dārzs” komanda liepājniekiem un tās viesiem, organizēja adventes pasākumus “Ziemosta”. Četrās svētdienās apmeklētāji tika ieaicināti Ziemassvētku stāstos par Karostu - tās izcelsmi un attīstību dažādos laika posmos. Adventes svētku programmā apmeklētāji varēja baudīt tirdziņu, izstādes, meistarklases, pasākumam atbilstošu ēdienkarti, braucienu zirga pajūgā un labdarības koncertus. Pasākuma laikā saziedotie līdzekļi tika nodoti Karostas bezpeļņas organizācijai “Cerība bērniem”.

"Cariskā Karosta"


Laiks, kad dāmas un kungi izskatījās kā no gleznām izkāpuši - izsmalcināti un nedaudz lepni. Karostas bruģētās ielas pieklaudzinājā zirgu pakavu skaņas. Šeit ieeja bija tikai militārajām personām.           

"Brīvvalsts Karosta"


Esam lepni – beidzot mums ir sava valsts – Latvija. Karosta turpina saglabāt savu īpašo statusu – tā ir stratēģiski svarīga, skaista un nepieejama. 

"Atmodas laika Karosta"

Laiks, kad oficiāli Ziemassvētkus svinēt nedrīkstēja. Laiks, kad cilvēki ticēja slepenībā. Ticēja mīlestībai, brīnumiem un atmodai. Pamazām cilvēki kļuva drosmīgāki, pauda savu nostāju un Latvijas vārds sāka atdzimt no jauna.

"Šodienas Karosta"

Karosta vairs nav aizslēgta, tā ir brīva un atvērta. Šodien, šeit dzīvo dažādi ļaudis: gan izsenis šeit esošie, gan jaunie, kuriem Karosta ir atradums un patvērums. Kontrastainā Karosta.