AKTUĀLIE PASĀKUMI 

9. jūnijs

"SILENT DISCO" BRĪVDABAS DISKOTĒKA

Piektdien, 9. jūnijā, plkst. 21:00 “Karostas festivāls” ietvaros “Atmodas Dārzs” teritorijā pirmo reizi notiks brīvdabas “SILENT DISCO”.
Silts vasaras vakars, lieliska kompānija un dejas trīs dažādu mūzikas stilu pavadībā - mūsdienu populārie hīti, pop roks un 90. gadu mūzika.

Silent Disko ir pasākums, kura laikā cilvēki dejo, klausoties mūziku bezvada austiņās. Tāpat ikvienam ir iespēja pašam izvēlēties, kādu no piedāvātajiem mūzikas stiliem, un tos mainīt atkarībā no garastāvokļa, noskaņas vai vienkārši tāpat vien!

Biļetes: EUR 12,00; EUR 8,00 (pirmās 100 biļetes)
Biļetes pieejamas:  www.ticketshop.lv
Ieeja teritorijā no plkst. 18.00

Vējš matos, karsta vasara sirdīs un intensīvi deju ritmi austiņās!
Izvēlies, klausies, dejo, izjūti!

26. maijs

Hause music party

Piektdien, 26.maijā, plkst. 19.00 - 23.00 saulrieta ballīte elektroniskās mūzikas skaņās kopā ar Arinu Coladu.
Silts vasaras vējš, saulriets, glāze veldzējoša dzēriena, izcila kompānija un dejas elektroniskās mūzikas noskaņās.. Viss, kas nepieciešams lieliskam nedēļas nogales iesākumam.


Ieeja teritorijā no plkst. 18.00
Ieeja: 3,00 EUR

3. jūnijs

 Kārlis Kazāks un Anete Kazlovska

Lirisku noskaņu koncerts kopā ar Kārli Kazāku un Aneti Kazlovsku. Vakars, kad ļauties mieram, sajūtām, nesteidzīgam mūzikas baudījumam.

Kārļa Kazāka lirisko balsi, iekšējo sentimentu iekrāsos Anetes Kazlovskas klavieru spēle un dziedājums.  Kopā viņi gatavi aizsnieg ikviena dvēseles stīga un ievibrēt gaisu ar dziļi izjustu skanējumu. Lielisks veids kā romantiskā gaisotnē svinēt mīlestību, sajust laiku un sevi laikā.

Ieeja teritorijā no plkst. 18.00
Ieeja: 3,00 EUR

4. jūnijs

Bērnu rīts ar suņiem

Mazie un lielie dzīvniekmīļi! Svētdien, 4.jūnijā, plkst. 12.00 atkal gaidīsim pie sevis, " Atmodas Dārzā", uz bērnu rītu!
Četrkājainie draugi spēj atkausēt jebkura sirdi un iepriecināt pat noskumušos. Paņem līdzi savus vecākus, māsas, brāļus, kaimiņus, draugus un nāc ciemos!

Ieeja: bezmaksas.

7. - 9. jūnijs

Karostas Festivāla mākslinieku performances

Karostas festivāls šogad notiks jau piekto reizi, kura ietvaros norisināsies par tradīciju kļuvušais mākslinieku plenērs. Kultūrvietā "Atmodas Dārzs" jaunus lielformāta sienas gleznojumus veiks trīs mākslinieki - CAKE (Peru), NŌ (Francija), SYED (Pakistāna).

Ieeja: bezmaksas

AIZVADĪTIE PASĀKUMI:

Sezonas atklāšanas svētki "mosties un ATKLĀJ"

6. maijā kultūrvietā “Atmodas Dārzs” norisinājās kultūras un mākslas otrās sezonas atklāšanas pasākums "mosties un ATKLĀJ".  Ar šo pasākumu iesākās kultūrvietas otrā sezona, tāpēc svinības noritēja radoši - visas dienas dienas garumā! Kultūrvietas atklāšanas svētku programmu veidoja divas daļas - dienas gaitā bezmaksas radošās norises ģimenēm, atklājot jaunu pieredzi un aicinot uz patīkamu kopā sanākšanu. Vakara daļā, svētku kulminācijā - grupas “Dziļi Violets” un Sanda Dejus atraktīvais koncerts. Sezonas atklāšanas pasākums “mosties un ATKLĀJ” tapis ar Liepājas Kultūras pārvaldes līdzfinansējumu.

Konkursa “Karostas paradokss” apbalvošana

No konkursa 46 iesūtītajiem fotoattēliem, žurija ir atlasījusi 12 darbus un tos apbalvoja ar pateicībām par dalību, kā arī tika apbalvotas godalgotās vietas ar fotokonkursa atbalstītāju dāvanām.

Konkursa apbalvošana "Karostas paradokss"

Zīmējuma teātra izrāde "Jatakas"

Atklāt sevī bērna prieku, atvērtību un neparedzamību aicināja Zimejumu Teatris ar izrādi “Jatakas”. Stāsts brīvos krāsu vilcienos, dejas virpulī un aizraujošos piedzīvojumos savijot vietējo un eksotisko.Zīmējumu teātris Jakatas

Radošās darbnīcas

Radošās darbnīcas kopā ar Solvitu Bruži, Iritu Timbru un Sintiju Lasmani ar  iespēju atklāt īstu krāsotprieku, radot mākslas objektus uz akmeņiem un koka, kā arī piedzīvot iedvesmojošo māla veidošanas procesu. 

radošās darbnīcas Liepājā

Muzikāli radošā apvienība “Uz labu laimi”

Svētku kulminācijā muzikālo priekšnesumu sniedza kolorītā grupa “Dziļi Violets” un par pozitīvu svētku gaisotni rūpējās improvizatore un radio balss Sanda Dejus.

grupa "Dziļi violets", Sanda Dejus, koncerti Liepājā

Fotokonkurss “Karostas paradokss”

Konkursā varēja piedalīties jebkura persona neatkarīgi no vecuma, nodarbošanās un profesionālajām fotografēšanas iemaņām. Fotokonkursa galvenais nosacījums - fotogrāfijai jātiek uzņem Karostas teritorijā. Fotogrāfijā varēja būt attēloti cilvēki, ainavas, ikdienas dzīves ainas, u.c vietas, kas pēc autora radošās izdomas atbilst nosaukumam "Karostas paradokss".

Fotokonkrsā kopā tika iesūtīti 46 fotoattēli, no kuriem žurija atlasīja 12. Izvērtēšana noritēja pēc kritērijiem - atbilstība tematikai, mākslinieciskā kvalitāte un orģināls Karostas paradoksa atspoguļojums. 6. maijā atklāšanas pasākuma "mosties un ATKLĀJ" ietvaros apbalvojām 12 augstāk novētētāko dalībnieku fotoattēlus. Konkursa izstādi ar 12 fotoattēliem ir iespējams apskatīt "Atmodas Dārzs" teritorijā darba laika ietvaros.

Paldies konkursa atbalstītājiem: Karostas Cietums, KŪP BBQ, BB WAKEPARK, Rietumkrasts, Barber Shop “Blaķene” un “WindCut

Godalgotās vietas un balvas ieguva:

Adventes pasākumi "Ziemosta"

2022. gada novembrī “Atmodas Dārzs” teritorijā pirmo reizi tika izvietota Karostas galvenā Ziemassvētku egle. Šī nozīmīgā notikuma ietvaros “Atmodas Dārzs” komanda liepājniekiem un tās viesiem, organizēja adventes pasākumus “Ziemosta”. Četrās svētdienās apmeklētāji tika ieaicināti Ziemassvētku stāstos par Karostu - tās izcelsmi un attīstību dažādos laika posmos. Adventes svētku programmā apmeklētāji varēja baudīt tirdziņu, izstādes, meistarklases, pasākumam atbilstošu ēdienkarti, braucienu zirga pajūgā un labdarības koncertus. Pasākuma laikā saziedotie līdzekļi tika nodoti Karostas bezpeļņas organizācijai “Cerība bērniem”. 

"Cariskā Karosta"


Laiks, kad dāmas un kungi izskatījās kā no gleznām izkāpuši - izsmalcināti un nedaudz lepni. Karostas bruģētās ielas pieklaudzinājā zirgu pakavu skaņas. Šeit ieeja bija tikai militārajām personām.           

"Brīvvalsts Karosta"


Esam lepni – beidzot mums ir sava valsts – Latvija. Karosta turpina saglabāt savu īpašo statusu – tā ir stratēģiski svarīga, skaista un nepieejama. 

"Atmodas laika Karosta"

Laiks, kad oficiāli Ziemassvētkus svinēt nedrīkstēja. Laiks, kad cilvēki ticēja slepenībā. Ticēja mīlestībai, brīnumiem un atmodai. Pamazām cilvēki kļuva drosmīgāki, pauda savu nostāju un Latvijas vārds sāka atdzimt no jauna.

Karosta

"Šodienas Karosta"

Karosta vairs nav aizslēgta, tā ir brīva un atvērta. Šodien, šeit dzīvo dažādi ļaudis: gan izsenis šeit esošie, gan jaunie, kuriem Karosta ir atradums un patvērums. Kontrastainā Karosta.


Ar krāšņiem svētkiem atklāj kultūrvietu “Atmodas Dārzs”

2022. gada 4. jūnijā Karostā, visas dienas garumā norisinājās jaunās kultūrvietas “Atmodas Dārzs” atklāšanas svētki “MOSTIES”.

Svētku notikuma dienas daļā lūgtos viesus sveica vietas koncepta autors Madars  Markus – Narvils un pateicās ikvienam, kurš sniedzis savu ieguldījumu vietas tapšanā. “Man šis ir personīgi ļoti īpašs mirklis, jo šis ir projekts, kuram ir daudz šķautņu – arhitektūra, dizains, daba, kultūra un gastronomija,” jau pēc oficiālās uzrunas atzina Markus – Narvils. Īpašums iegādāts izsolē no Liepājas pilsētas pašvaldības un divu gadu laikā sakārtos, lai tajā varētu atrasties “Kūp BBQ” brīvdabas kafejnīca un notikt kultūrnorises. Padarīto pozitīvi vērtē arī Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, savā runā vēlot, lai šī vieta “nes prieku gan pilsētai, gan Karostai”. Lai vieta nestu ne vien prieku un gandarījumu šajā vasarā,  bet arī augļus nākotnē, simboliski tika iestādīta ābele. Visas dienas garumā arī pasākuma apmeklētāji tika aicināti iesaistīties radīšanas procesā un dārza tapšanā. 

mākslinieks Elementton
Neparastu  darbu ar nosaukumu “Mosties, māksla” pasākuma laikā veidoja grafiti mākslinieks Elementton, un viņa darbošanos aizrautībā vēroja ne viens vien apmeklētājs.  Jāpiemin, ka Elementton apgleznotā skulptūra turpmāk sagaidīs ikvienu kultūrvietas viesi, atrodoties pie ieejas teritorijā.
mestarklase ar Solvitu Bruži
Ikvienam bija iespēja iestādīt savu saulespuķi topošajā saulespuķu dārzā. Tāpat pasākuma viesi varēja apgleznot akmens dārza akmeņus kopā ar mākslinieci Solvitu Bruži. Savukārt, spilgtā māksliniece Irita Timbra aicināja piedalīties meistardarbnīcā “Puķpodu atdzimšana”.

Gunārs Ansiņš, Madars Markuss - Narvils

Svētku laikā tika atklāts arī vides objekts – mozaīku siena, kuru gandrīz pusgadu veidoja mozaīku māksliniece Agnese Zariņa. 25 kvadrātmetru  siena, kas veidota mozaīkas tehnikā, ir viens no lielākajiem šāda veida vides objektiem Latvijā, un noteikti laika gaitā taps par kultūrvietas “Atmodas Dārzs” simbolu.

Very Cool People

Spēcīga atklāšanas svētku kulminācija bija vakara programma, kuras iesildošajā daļā patīkamu pasākuma noskaņu radīja DJ Jāns Grabovskis un kurā kā galvenie mākslinieki uzstājās funk un fusion spilgtie pārstāvji apvienība “Very Cool People” ar programmu “Very Cool Party”.