"Gada liepājnieks 2022"

2022. gada 18.martā vakarā koncertzālē "Lielais dzintars" norisinājās titula "Goda un Gada liepājnieks 2022" ieguvēju apbalvošanas svinīgā ceremonija. 

"Atmodas Dārzs" idejas autors un radītājs Madars Markuss - Narvils svinīgajā apbalvošanas ceremonijā ieguva titulu "Gada liepājnieks 2022" par atbildīgu un profesionālu darbu, izveidojot kultūrvietu "Atmodas Dārzs" un veicinot Karostas kultūras vides attīstību.

Liepājas kultūras gada balva '22

2023.gada 23. februārī Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” tika paziņoti “Liepājas Kultūras balva 2022” laureāti. No 29 pretendentiem kā viens no 2022. gada pamanāmākajiem un nozīmīgākajiem Liepājas kultūras dzīves notikumiem tika atzīts jaunās kultūrvietas "Atmodas Dārzs" izveide Karostā!

Liepājas kultūras gada balva 2022

Latvijas būvniecības gada balva

Ikgadējā konkursā "Latvijas Būvniecības Gada balva" gala ceremonijā atzinības rakstu ieguva "Atmodas Dārzs" plašizklaides nojume, nominācijā “Koka būve”.

Konkursu "Latvijas Būvniecības gada balva 2022" organizē biedrība "Building Design and Construction Council". Konkurss noris katru gadu, apkopojot iepriekšējā gadā ekspluatācijā nodotos arhitektūras un inženierijas objektus.

"Latvijas Būvniecības Gada balva" nominācija "Koka būve"

Raidījumā “TE!” stāsti par atvērtību

2022. gada 26. oktobrī Latvijas raidījuma “TE!” sezonas noslēdzošajā sērijā viesojās Liepājā, kur kopā ar mākslinieci Ivonnu Kalitu un raidījuma vadītāju Māri nosauc par atvērtu pilsētu. Kā arī kopā ar kultūrvietas idejas autoru Madaru Markus -Narvilu apskata “Atmodas Dārzs”. Pārrunājot Karostas atvērtību mākslai un ticību Karostai kā tādai.

"Cik viegli mums ir atvērties kaut kam, kas sevi vai nu rūpīgi slēpj vai arī nekādīgi neierakstās rāmjos, vai kurus vairums uztver par pašsaprotamu." 

Apskatīt raidījums sižetu.

Raidījums TE! Karostā

Raidījums "Ielas garumā". Liepājas Karosta 

2022. gada 15. oktobra LTV raidījumā "Ielas garumā" iespējams apskatīties sižetu par Karostu. Raidījums izzina vairāk par Karostā pieejamām militārajām celtnēm, tā apskatot noslēpumainos tuneļus, Redanu, cietuma teritoriju, Jūras katedrāli un Atmodas Dārzu. 

Apksatīt raidījuma sižetu.

Žurnālā "Latvijas Architektūra"

Latvijas Architektūra novembra (162.) izlaidums. Paldies raksta autorei Baiba Vērpe par nojumes konstrukcijas detaļu izcelšanu kā arī paužot tās kopējo saderību ar teritorijas ēkām un vidi. 

"Iekurt pārmaiņu uguni". Par transformācijas iespējām vecās ēkās, teritorijās, dārzos un savvaļā. Paldies Ievai Zībārtei par rakstu! Pilnu rakstu meklē 161. Latvijas Architektūra izlaidumā.

Latvijas Architektūra, Atmodas Dārzs

"sakoptākais nams - 2022"

2022. gada 16. septembrī, ikgadējā pašvaldības rīkotajā konkursā “Sakoptākais nams” nominācijā "Uzņēmums" apbalvojuma saņēma kultūrvieta "Atmodas Dārzs" un īpašnieks Madars Markus - Narvils. 

Kā ik gadu, sakopto namu īpašniekiem pasniegta īpaša, pie ēkas sienas piestiprināma atzinības plāksnīte ar gadskaitli pilsētas karoga krāsās, Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētāja pateicība, kā arī Liepājas pilsētas karogs.

Konkurss "Sakoptākais nams - 2022"