Teritorijas izkārtojums

atmodas dārzs teritorija

Dārza personība "Mollija"

Mollija sagaida katru "Atmodas Dārzs" teritorijas  apmeklētāju un simboliski to sveicina ar apskāvienu! Mollija ir statuja, kas veidota balstoties no mākslas vēsturē zināmā "Venēras" tēla, bet tās vizuālā identitāte ir atveidota mūsdienu stilistikā - šādā veidā veicinot mijiedarbību starp klasisko un laikmetīgo.

GREEN ROOM

Palīgēkā pieejama neliela telpa "Green room", kura  paredzēta māksliniekiem uzturēties un sagatavoties  pirms uzstāšanās. Kā arī tajā iespējams izvietot nelielas mākslas ekspozīcijas.

bĀRA UN ĒDINĀŠANAS ZONA

Vasaras sezonā apmeklētājiem iespējams baudīt maltīti un atsvaidzinošus dzērienus no zīmola "Kūp BBQ".

Zirgu staļļi / PALĪGĒKA

Būvēta 19. un 20. gs. mijā kā divas atsevišķas ēkas, kas laika gaitā apvienotas. Ēkas pamatfunkcija - kalpot par centrālās ēkas palīgēku, agrāk tajā tika novietotas saimniecībā nepieciešamās lietas un zirga pajūgi. Ēkas platība ir 458.3 kvadrātmetri. Nākotnē ēkā paredzēts izveidot restorānu un bāru.  

GALERIJA

Brīvdabas telpa ar nelielu skatuvi, stikla mākslas priekšmetiem un sienas mākslas zīmējumu.  Telpa piemērota privātu pasākumu norisei vai māklslas darbu ekspozīcijai.

PORTRETU GALERIJA

Šajā zonā atrodas vairāki portreti dažādās mākslas tehnikās. Arī apmeklētājs var kļut par portretu ekspozīcijas daļu - attēlojot savu portretu spogulī. 

akmeņu krāvums

Šis bruģakmeņu krāvums ir veidots no senā pagalma bruģa seguma, kurš tika demontēts un tā vietā izveidots priekšskatuves laukums ar akmens oļiem. 

ziedu un kultūraugu dārzs

Šīs teritorijas zona katru sezonu top kopā ar teritorijas apmeklētājiem, kas labprāt iesaistās dārza stādīšanā. Pirmajā sezonā iestādot saulespuķes, bet otrajā sezonā paplašinot šo zonu tika iestādīti ķirbji, kabači, tomāti, paprika un garšaugi. 

Mozaīkas sienaMOZAĪKAS SIENA

Mākslinieces Agneses Zariņas veidotais 25 kvadrātmetru mākslas darbs ir viens no lielākajiem mozaīkas tehnikā veidotajiem vides objektiem Kurzemē, un tas simboliski atklāj dārza noslēpumu mēnesgaismā. 

murālis

Mozaīkas sienas otrā pusē aplūkojams ielu mākslinieka Elementton darbs grafitī tehnikā. Šis darbs ir pirmais mākslas darbs, kas tika izveidots teritorijā un ir viens no vairākiem mākslinieka radītajiem darbiem.

PLAŠIZKLAIDES NOJUME "TERASE"

Masīvkoku brusu konstrukcija, kas paredzēta patīkamai kopā sanākšanai. Kopējā platība 260 kvadrātmetri. Pie terases ir izviedots panduss, lai atvieglotu piekļūšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

IEKŠPAGALMS

Kultūrvietas "Atmodas Dārzs" publiskā zona veidota kā atvērta teritorija dažādu pasākumu, festivālu un citu kultūrnorišu rīkošanai, kā arī vietas apmeklētāju atpūtai patīkamai vidē.

SKATUVES ZONA "KAROSTAS SCĒNA"

Skatuves zona veidota kā viens no kultūrvietas "Atmodas Dārzs" centrālajiem elementiem, organiski to iekļaujot centrālās ēkas "U" veida konstrukcijā. Skatuve veidota saskaņā ar aprites ekonomikas principiem, konstrukcijā atkārtoti izmantojot centrālās ēkas koka elementus. Skatuve ir iekārtojama atbilstoši katra pasākuma scenogrāfijai un mērķim. Nosaukums "Karostas Scēna" ir radies no vietvārda, ko Karostas kopiena jau iepriekš tika iedevusie "Atmodas Dārzs" teritorijai.

CENTRĀLĀ ĒKA

Būvēta 19. un 20. gs. mijā kā virsnieku dzīvojamā ēka. Ēkas stāva platība ir 535 kvadrātmetri. Pašlaik ēkas fasāde tiek izmantota kā ārtelpas ekspozīciju objekts, bet nākotnē tajā plānots izveidot laikmetīgās mākslas centru.

māksla "Atmodas Dārzā"

Kultūrvietā pieejami vairāki mākslas darbi, kas papildina teritoriju ar krāsām un radošumu. No iespaidīgiem murāļiem un mākslas priekšmetiem līdz iedarbīgiem grafiti zīmējumiem un mozaīkām.